Historický radioklub československý

Akce na budově

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na budovu HRČS


Květnová brigáda 8. - 12. 5. 2013

První brigáda v roce 2013 byla naplánována na druhý květnový týden, kdy na středu 8.5. připadl státní svátek a někteří z nás dostali v práci na čtvrtek a pátek placené volno. Zbytek mančaftu si pak dle možností vzal dovolenou. Hlavním cílem brigády bylo připravit prostory ve věži pro rekonstrukci, po které zde vznikne archiv, studovna a promítací sál. Na vybudování archivu se těšíme nejen my, ale i několik tun archivního materiálu, mezi nímž lze kromě mnoha ročníků Amatérského radia najít i skutečné unikáty.

Po vyklizení prostoru ve věži započala montáž sádrokartonu, který zabrání padání prachu z dřevěných konstrukcí budovy do uložených archiválií. Ze stejného důvodu bylo započato s přípravou na zaklopení stropu sádrokartonem i v přízemí, kde v nejbližší době začne vznikat expozice vysílací a studiové techniky, doplněná expozicí vakuové techniky.

V průběhu akce byly do budovy navezeny další sbírkové předměty z nových akvizic. Jedná se především o kompletní a funkční měřicí stojan TESLA pro měření televizních vysílačů, dále byla naše sbírka obohacena o množství náhradních dílů k televizním studiovým zařízením.