Historický radioklub československý

Akce na budově

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na budovu HRČS


Zahájení parního léta - Parní jízda 12. 7. 2014

V sobotu 12. 7. bylo na vlakovém nádraží vedle naší budovy oficiálně zahájeno Třešťské parní léto. Náš klub byl požádán, aby při této akci, stejně jako při dalších, pomohl se zajištěním občerstvení návštěvníků a dodávkou elektrického proudu pro vystupující umělce.

Pro členy klubu začala akce již v sobotu ráno stavbou párty stanů pro posezení návštěvníků a přípravou zázemí pro výčep nápojů a výdej poživatin, to vše na pozemku před rampou, který je již majetkem klubu. Vše proběhlo celkem bez problémů a tak v podvečer bylo vše připraveno na začátek akce, který nastal příjezdem parního vlaku v 19.30 hodin a vystoupením hudební skupiny Laura a její tygři. Ta byla po asi jeden a půlhodinové produkci vystřídána Orchestrionem Petra Píši, v jehož rámci vystupoval ZatrestBand (což je opravdový nefalšovaný big band), který účinkoval až do závěru akce.

Vzhledem k množství návštěvníků (odhadem asi 600 lidí) měla obsluha v našem stánku pořád co dělat. Ještě štěstí, že jsme na to nebyli sami a že se o občerstvení starali další dva aktéři – místní Sokolové a jedna z místních restaurací. I přes to, že pivo nechtělo poslouchat a stále pěnilo, se podařilo večer zvládnout celkem úspěšně.

Nedělní ráno bylo zasvěceno úklidu lavic a stanů pro návštěvníky a celého prostranství před naší budovou. Odpoledne po obědě se všichni zúčastnění rozjeli do svých domovů, aby načerpali energii na další třešťskou brigádu.