Historický radioklub československý

Akce na budově

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na budovu HRČS


1. týdenní akce 18. – 27. 7. 2014

V pátek 18. července byla zahájena první celotýdenní pracovní akce na klubovní budově. Pokračovalo se v přízemí, kde se nachází expozice těžké radiotechniky. Na již loni vybudovaný rošt byla vkládána izolační vata a montovány sádrokartonové desky. Stejné práce zároveň probíhaly i v budoucím archivu – kinosálu. Práce v expozici těžké radiotechniky byla poněkud ztížena, neboť bylo nutné montovat desky i nad zde stojícími vysílači. To vyžadovalo vskutku dobré fyzické předpoklady a občas i akrobatické výkony brigádníků. Ale přes všechny potíže a nástrahy se naplánované práce stihly. Poněvadž panovalo velmi pěkné slunné počasí, zbyl i čas na návštěvu přírodního koupaliště v nedalekém čenkovském lomu. Na brigádu dorazil i jeden z ,,klubovních“ kuchařů, takže bylo perfektně postaráno i o naše žaludky.

Ke konci brigády, v sobotu 26. července odpoledne, proběhla na nádraží další parní jízda, tentokrát se zábavným programem pro děti. Náš klub, stejně jako při první parní jízdě, zajišťoval po celou dobu občerstvení návštěvníků. Tentokrát jsme na to byli sami, ale lidí naštěstí nebylo tolik a tak se vše zvládlo k plné spokojenosti všech zúčastněných.

Vláček, opět tažený nádherně renovovanou parní dvounápravovou lokomotivou ČKD vyrobenou v roce 1956, dorazil na nádraží o půl druhé odpolední. Kromě občerstvení ve stánku byla samozřejmě přístupná i naše expozice, navíc doplněná výkladem průvodců. I ona se těšila velkému zájmu jak dětí, tak dospělých. Náladu u stánku s dobrotami umocnila hudba z pérového gramofonu His Masters Voice, návštěvníci obdivovali především hlasitost reprodukce čistě mechanického přístroje. V půl páté vláček odjel, rozešli se i poslední návštěvníci a o hodinu později jsme měli sklizený stánek i my.