Historický radioklub československý

Akce na budově

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na budovu HRČS


Víkendové akce 2003-04

I když se původně počítalo, že klubovní dům zůstane přes zimu osamocen, protože by se tam nedalo přespávat, nakonec se na jednom z podzimních radiojarmarků předběžně domluvilo, že by se do Třeště zajelo aspoň jednou měsíčně na víkend zavézt nové sbírkové předměty a něco udělat. První víkend se uskutečnil začátkem listopadu, se zapůjčenou dodávkou byly přivezeny nábytkové skříně, sudy, plastové zásobníky a přístroje do sbírkového fondu. Ukázalo se, že místnost s postelemi lze elektricky vytopit.


6. prosince 2003 se do Třeště podívali jen Petr Svoboda a Martin Hájek. Cílem akce bylo vysát v budově prach za pomoci průmyslového vysavače, zapůjčeného právě na tento víkend a třídění a fotografovaní sbírkového fondu. Vítaným zpestřením byla návštěva sběratele a majitele největší sbírky cívkových magnetofonů Tesla Pavla (Tomáše) Burdy. Jeho 1400 kusů magnetofonu B4 v nejrůznějších variantách těžko najde konkurenci.


17. ledna 2004 se do Třeště sjelo celkem sedm členů. Venku bylo stále pod nulou a padal sníh a tak nastal problém, kam se všichni uloží ke spánku, když v místnůstce jsou jen 4 postele. nakonec se to vyřešilo nastěhování dalších postelí. I když v noci nebylo k hnutí a vzduch by se dal k ránu krájet, všichni přečkali noc v teple. Do depozitáře se přivezly další exponáty. Akce se zúčastnili Vašek Červinka, Pavel Boudný, Vláďa Listík, Martin Hájek, Petr Svoboda, Jirka Lefan a Pepík Průša.


Únor bílý, vf pole sílí, jak zní lidové pořekadlo. V sobotu 21. února se Třešť opět dočkala svých majitelů. Již z pátku na sobotu v budově přespal Franta Peřina s Pavlem Boudným. Po půlnoci dorazila dodávka naložená až po okraj věcmi a taky Petrem Svobodou, Martinem Hájkem, Pavlem Vejdělkem a psem. V sobotu se vyložila všechna auta, přestěhovaly věci uvnitř budovy, dokončilo osvětlení v patře a nainstaloval GSM hlásič, připojený na zabezpečovací zařízení. Stále panovala zima, ale svítilo slunce, tak se dalo pobývat i venku. V neděli odpoledne se zastavil pozvaný sběratel elektrofulguračních strojků Vladimír Pata.


První jarní víkend v březnu se nemohl přivítat jinak než v Třešti. Počasí již bylo přijatelné, sníh dávno roztál a teploty se i v noci pohybovaly v mezích, že otužilci Petr Fridrich a Honza Mottl přespali v nevytápěné části budovy. Zbývající účastníci Petr Svoboda, René Melkus, Martin Hájek, František Peřina, Pavel Boudný a radiový host ze Slovenska zůstali raději ve vyhřáté místnosti. Během dne přijel ještě Zbyněk Hák. Příznivé počasí dovolilo opět po dlouhé době pracovat venku a tak se udělalo poměrně dost práce. Do sklepa byly odstěhovány veškeré věci, navezené v předchozích akcích. Byla rozřezána venku stojící kostra vysílače a nastěhována částečně do sklepa a částečně do přízemí. V oddělení dokumentace byl zprovozněn klubovní počítač, byly demontovány zbývající ocelové trubky procházející skrz patra a další práce.