Historický radioklub československý

Akce na budově

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na budovu HRČS


Druhá letní celotýdenní akce 8 - 16. 8. 2015

Nájezd účastníků započal už v pátek 7. 8, takže bylo možno začít s přípravami stánku s občerstvením na sobotní Parní léto na vlakovém nádraží. Vlastní akce vypukla v sobotu ve 14 hodin. I přes to, že řadu návštěvníků nejspíš odradilo panující vedro, byla účast u stánku i v naší expozici celkem slušná. Souběžně s Parním létem zajišťoval náš klub po celý víkend (prostřednictvím průvodců Jirky Šťastného a Míry Kučery) také prohlídky třešťského podzemního krytu civilní obrany, který byl na tyto dny zpřístupněn.

V neděli pak započaly práce na obou klubovních budovách. V budově expozice byly dokončeny práce na podlaží archiv – kinosál a začalo se s přemísťováním a prvotním tříděním literatury. Jak jsme zjistili, je jí skutečně značné množství. V pátek 14. 8. večer pak proběhlo slavnostní zahájení provozu kinosálu promítnutím celovečerního hraného českého filmu ,,Babičky dobíjejte přesně“.

V budově sila 2 se začaly rozebírat kovové násypky ve 2. patře. Tato činnost, vzhledem k její fyzické náročnosti, bude pokračovat pravděpodobně ještě další sezónu. Pro doplnění podlah byly do budovy navezeny fošny, které byly uloženy tak, aby před montáží byly co nejvíce proschlé.

Příjemným zpestřením brigády byla malá oslava dvou životních jubileí našich kolegů Jirky Ansorgeho (60) a Pavla Spurného (70). Perfektně bylo postaráno i o žaludky brigádníků, a to díky kuchařskému umu Petra Svobody. Jeho divočák na šípkové omáčce je skutečnou delikatesou.

V sobotu pak ve zdejším Kulturním domě proběhlo druhé letní setkání klubu. V neděli se pak zůstavší brigádníci, po nezbytném úklidu odpadu a pracovního nepořádku, rozjeli do svých domovů.

Jan Mottl