Historický radioklub československý

Akce na budově

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na budovu HRČS


Podzimní brigáda 28. 10. - 1. 11. 2015

Poslední zářijový víkend se skalní "třešťáci" opět sešli v klubovní budově, aby ji připravili na nadcházející zimní období. Ti, co měli možnost, přijeli už ve středu, nebo ve čtvrtek v den státního svátku. Počasí bylo celkem slušné, a tak dorazil poměrně hojný počet brigádníků.

Bylo také třeba opravit zídku na hranici pozemku klubu, která se začala bortit do zahrádky sousedů. Po její prohlídce bylo evidentní, že bude nejlépe ji zbourat a postavit znovu, a tak se hned ve čtvrtek ráno začalo s bouráním.

Další parta pracantů se přesunula do druhé budovy, kde pokračovala v likvidaci železných násypek. Díky tomu, že si kolega Míra Kučera pro tento účel vypůjčil plazmový řezák, šla klukům práce rychle od ruky. Podařilo se kompletně dokončit demontáž menší z obou násypek, která se začala demontovat už v létě, a z velké části i větší násypku, ze které zbyla zhruba polovina.

Stejně rychle a úspěšně proběhly i práce na opravě zídky, kterou se podařilo postavit celou znovu a oproti původnímu stavu i podstatně lépe. Ke konci brigády zbylo ještě trochu času na dokončení verandy a ostění obytné buňky, která slouží jako rezervní ubytovna.

Čas po setmění a večery pak byly zasvěceny rokování o uplynulé pracovní sezóně a debatám nad vyhlídkami sezóny příští. Nechyběla samozřejmě dobrá nálada, umocněná praskáním dřeva v kamnech, ani náprstek dobrého moku.

V neděli pak, po nezbytném vypuštění vodovodního systému a dalších zazimovacích úkonech, jsme se rozjeli do svých domovů. Všem, kteří se této akce zúčastnili, patří velký dík za vskutku velké množství odvedené práce.

Honza Mottl