Historický radioklub československý

Akce na budově

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na budovu HRČS


První letní brigáda 23. - 31. 7. 2016

Na konci třetího červencového týdne se v Třešti opět sjela skalní parta brigádníků, aby tu pokračovala v pracích na obou klubovních budovách. Hlavní náplní týdne tentokrát bylo hloubení a betonování základů nové ubytovny, zároveň se pokračovalo na činnostech v depozitáři.

Někteří účastníci dorazili už v pátek podvečer, aby se hned v sobotu ráno mohli pustit do práce. Dorazil také náš kolega Jarda Blažke, který se ihned ujal čestného místa v kuchyni a pečoval o naše hladové žaludky. Počasí nám kupodivu celkem přálo, což bylo velmi důležité především v době, kdy se vedle ubytovny objevil čerstvě vyhloubený základ nové ubytovny a my jsme čekali na mix s betonem, abychom jej mohli zalít. Kdyby začalo silně pršet, nastaly by veliké potíže. Vše ale dobře dopadlo a základy se podařilo včas a bez potíží zabetonovat.

Výrazně také pokročily práce v budově depozitáře. Ve druhém patře bylo kompletně odstraněno nevyhovující a provlhlé podbití stropu i s vlhkou izolací, v přízemí byly zabetonovány díry v podlaze. Částečně byly opraveny také dřevěné podlahy ve vyšších patrech, především otvory po železných násypkách.

Pracovní týden pak vyvrcholil v neděli 31. 7. jízdou parního vlaku, při které bylo naše muzeum plně k dispozici návštěvníkům a zároveň jsme obsluhovali stánek s občerstvením. Bohužel – asi za hodinu po zahájení akce začalo silně a vytrvale pršet, což se velmi negativně projevilo na celkovém počtu návštěvníků muzea i konzumentů občerstvení. K večeru nás pak jako blesk z čistého nebe zasáhla zpráva o náhlém úmrtí kolegy Franty Peřiny.

Honza Mottl