Historický radioklub československý

Akce na budově

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na budovu HRČS


Průběh a výsledky květnové akce v klubovní budově 2004.

V podvečer 15. května se v klubovní budově sešli Petr Svoboda, Petr Fridrich, Pavel Vejdělek, Martin Hájek, Honza Mottl a Josef Průša, v neděli pak přibyli Pavel Boudný a František Peřina. Během týdne přijeli ještě Vláďa Listík, Michal Peleška a Hanka Vokounová se synem Petrem. Protože na pondělí byl objednán bagr, který měl odhalit ucpanou kanalizaci, neděle byla věnována likvidaci náletových dřevin za budovou a odklizení letitých vrstev odpadu. Zároveň byla zbourána dřevěná kůlna, nalepená na budovu. Po vykopání jámy bagrem se nakonec ukázalo, že kanalizační trubka, procházející podél budovy od kolejí, nikam nevede a končí jako trativod. Jáma byla opět zasypána a kanalizace budovy se bude muset provézt jiným způsobem. Zároveň s úpravou pozemku byla odstraněna i část rampy před budovou.

Díky pochopení ČD byly klubu zapůjčeny klíče od ubytovny traťových dělníků. V případě potřeby zde lze přespávat. Vodovod, který je v místnosti, je ale nefunkční a místnost, která byla považována za WC se nakonec ukázala býti skládkem uhlí.

V první patře byla odkryta část podlahy a uvolněny trámy. Příští akci dojde k definitivnímu rozmístění vysílačů, úpravě konstrukce trámů a podlaha bude opět zakryta. V horních patrech byla natažena nové světelná elektroinstalace. Vrcholem akce bylo přivezení čtyř studiových magnetofonů Mechlabor a mixážního pultu, které klub dostal darem z Havlíčkova Brodu.

Příznivé počasí umožnilo i večer posedět u ohně a tradiční opékání buřtů. Výsledek klubovní činnosti je vidět na fotografiích, ale první polovina týdne není zachycena na fotkách, nebyl k dispozici fotoaparát.