Historický radioklub československý

Akce na budově

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na budovu HRČS


První jarní brigáda 14. – 17. 4. 2017

Šikovně prodloužený velikonoční víkend využila třešťská parta k odzimování klubovních budov a zahájení jarních úklidových, i jiných prací. Kdo mohl, dorazil už ve čtvrtek před Velkým pátkem, aby den volna navíc náležitě využil. Postupně se v klubovním svatostánku sešlo, včetně dvou nejmladších začínajících účastníků, celkem 18 lidí.

Hlavní náplní byl jarní úklid obou budov, v muzeu byl uklizen sklep, ze kterého byly vynošeny nepotřebné věci. Z prací v depozitáři z loňska zbyla spousta odřezků dřeva, které pokrájela cirkulárka a uložily se do kůlny jako palivo na příští chladné období.

V depozitáři pokračovaly práce na opravách podlah, brigádníci spotřebovali téměř všechny dovezené fošny. Ale výsledek práce je velmi znatelný, všem pracantům patří velký dík. Byla také opravena okna, aby se zamezilo zalétávání a zahnízdění ptáků, kteří takovéto stavby vyloženě vyhledávají. Dalším významným počinem byl dovoz a smontování železných schodů do sklepa, výroba komponentů byla zadána již dříve.

Počasí bylo poněkud vrtkavé, ale většina prací probíhala naštěstí uvnitř budov, takže případný déšť tolik nevadil. A po práci brigádníci rádi zašli do ubytovny ohřát se k roztopeným kamnům a na kus dobrého žvance, o který se postaral klubovní kuchař Jarda Blažke. Po večeři zbylo i trochu času na příjemný pokec u pivka.

V pondělí se ti, co mohli zůstat až do konce, po nezbytném drobném úklidu a pozamykání rozjeli do svých domovů.

Honza Mottl