Historický radioklub československý

Akce na budově

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na budovu HRČS


Odmykání Třeště 30. 3. – 2. 4. 2018

I když je název první jarní akce v našem klubovním svatostánku tak trochu vypůjčený od vodáků, velice přesně vystihuje její děj i poslání. Jejím cílem je po zimě zkontrolovat a provětrat budovy, napustit vodovod, po delší době se opět uvítat s kamarády a zároveň při tom započít budovatelské práce.

Účast tentokrát nebyla nejpočetnější, ne každý se mohl uvolnit v době Velikonočních svátků. Ale i tak bylo možno opět zapracovat na rozdělaných projektech a to jak na stavbě ubytovny, tak v budově depozitáře. V budoucí ubytovně se podařilo přemístit vchod krajního WC tak, aby po dokončení prací mohl sloužit ubytovaným brigádníkům, neboť stávající WC ubytovny později zanikne. Podařilo se také z větší části vyzdít příčku do budoucí první ložnice. V depozitáři pak byly definitivně namontovány schody do všech pater sýpky, výrobu dvou scházejících schodišť zařídil už před zhruba měsícem Jirka Šťastný. Jsou velice pěkné.

Počasí tentokrát příliš nepřálo, ale do deště se dávalo naštěstí až k večeru, když už jsme se chýlili ke konci a začalo se stmívat. Podvečerní dobu jsme pak využili ke spřádání plánů do budoucna, malému hudebnímu matiné i oslavě narozenin našeho kolegy Tomáše Hanáka. Vyčasilo se, jak už to bývá, až při pondělním odjezdu. Doufejme, že po zbytek třešťské sezóny nám bude počasí přát.

Honza Mottl