Historický radioklub československý

Akce na budově

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na budovu HRČS


První letní brigáda 30. 6. - 8. 7. 2018

Pořádání celkem tří letních brigád v Třešti se už stalo pravidelnou tradicí a výjimkou není ani sezóna letošní. Proto se skalní třešťská pracovní parta na začátku prázdnin opět sešla v klubovním svatostánku, aby tu pokračovala v další práci. Hlavní náplní akce bylo zastřešení přístavby ubytovny a pokračování výstavby úložných prostor v druhém patře budovy depozitáře.

Práce na zastřešení nové ubytovny započaly hned v sobotu ráno, potřebný materiál - dřevo na krovy a krytina – byl již na místě. Práci poněkud zdržela komplikace s výškou předního věnce. Použitá pozednice byla poněkud nižší, díky čemuž bylo nutno štítovou zeď dozdít do potřebné výšky, aby sklon střechy vyhovoval. Potíže se nakonec podařilo překonat a střechu dokončit, i díky skvělému počasí, které nám tentokrát přálo. Zapršelo pouze jednou, krátce odpoledne.

Velice dobře si vedla parta v budově depozitáře, kde se téměř podařilo dokončit jednu ze dvou depozitních prostor druhého patra. V té se podařilo namontovat i zářivkové osvětlení, druhá místnost se dočkala pěkného nového štuku na omítce. Ke konci brigády se také podařilo prodloužit výkop před ubytovnou, do kterého bude uloženo nové vodovodní potrubí. Jak se zjistilo, současná přípojka je již v silně dezolátním stavu a je třeba ji v celé délce vyměnit.

O pohodu účastníků se staral náš dvorní kuchař Jarda Blažke, jehož kuchařské umění je vskutku vyhlášené. Jirka Hájek se opět ujal funkce ranhojiče a po ukončení denních prací napravoval unavené klouby a záda. V podvečer zbylo i trochu času na ohníček a opékání špekáčků, dodaných z místního řeznictví. Byly opravdu výborné.

Všem dvaceti účastníkům, kteří se zde v průběhu týdne vystřídali, patří velký dík.

Honza Mottl