Historický radioklub československý

Akce na budově

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na budovu HRČS


Druhá letní brigáda 20. 7. - 29. 7. 2018

Po čtrnácti dnech se se skalní brigádníci opět sešli v Třešti, aby tu pokračovali v rozdělané práci. Pokračovalo se na výstavbě ubytovny a budování depozitářů v druhé budově. Účast byla tentokrát trochu slabší – ne každý dostal v práci volno, ale i tak se, především v druhé polovině týdne, sešla slušná pracovní četa.

Na stavbě ubytovny se podařilo zaizolovat a dobetonovat podlahu jedné z ložnic, pokračovaly drobné dodělávky střechy. V budově depozitáře se prakticky dokončovaly práce na depozitářích druhého podlaží, přičemž jeden se podařilo dokončit zcela. Stihlo se v něm vymalovat, natáhnout elektřinu a svítidla a olištovat stropní konstrukci. Je opravdu moc pěkný.

Ke konci týdne proběhla také úprava expozice v prvním patře muzea, kde byly po pěti letech ve vitrínách obměněny již poněkud zevšednělé exponáty. K jednotlivým přístrojům byly také vytvořeny přehledné, srozumitelné popisky.

V úplném závěru týdne pak proběhla krátká jízda parního vlaku, kdy do muzea zavítali návštěvníci a někteří kolegové se ujali rolí průvodců.

Honza Mottl