Historický radioklub československý

Akce na budově

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na budovu HRČS


Mimořádná týdenní brigáda 20. – 26. 5. 2019

Nepočítáme-li tradiční jarní odzimovací víkend, tak pracovní sezóna v Třešti začala letos o trochu dříve, než bývá pravidlem. Několik pracovníků se tu sešlo už na konci května, aby se podařilo trochu dohnat skluz v naplánovaných pracích na nové ubytovně. Práce pokračovaly především na první ložnici a v budově depozitáře ve druhém patře.

Počasí nebylo právě nejpřívětivější, většinu dní pršelo. To ale příliš nevadilo, neboť většina prací probíhala v zastřešených prostorách. Nikterak velká nebyla ani účast brigádníků, ne každý si v tomto termínu mohl vyřídit dovolenou, nebo se uvolnit ze svých všedních povinností. Přesto se v ubytovně podařilo dokončit omítky a namontovat strop včetně tepelné izolace, čímž se z větší části dohnal skluz z loňského léta. V depozitáři byl pak smontován první úložný regál a započalo třídění exponátů v sekci Rozhlasové přijímače.

Polední stravování tentokrát probíhalo většinou v místní restauraci. Ke konci týden se dostavil kuchař v osobě Pavla Boudného, který zajistil i polední menu. Několik večerů, kdy počasí přálo, bylo pak zasvěceno příjemnému posezení u ohně a opékání špekáčků. V neděli, po nezbytném úklidu, jsme se pak rozjeli do svých domovů. I když ne nadlouho – letní sezóna už pomalu klepe na dveře.

Honza Mottl