Historický radioklub československý

Akce na budově

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na budovu HRČS


První letní týdenní brigáda v Třešti 26. 6. – 6. 7. 2020

Po delší pauze, zapříčiněné koronavirovou karanténou, jsme se konečně mohli opět sejít v Třešti a pokračovat tu na loni zakončené práci. Karanténa naštěstí před prázdninami skončila a tak bylo možné naplánovaný kalendář brigád zachovat. Už v pátek 26. června se začali sjíždět první brigádníci, kterých se tu nakonec prostřídalo celkem jedenáct. Ne každý se mohl zdržet po celou dobu, i tak se ale podařilo udělat kus dobré práce. Výhodu byl také státní svátek, který připadl na pondělí 6. července, díky čemuž bylo možné brigádu o den prodloužit.

Těžiště činností bylo tentokrát přesunuto především do budovy depozitáře, kde byly zahájeny práce na budování depozitu v prostoru prvního patra. Bylo zde provedeno důkladné očištění stropních trámů, mezi které byla následně vložena tepelná izolace. Ta pak byla, po předchozí instalaci nezbytné elektro a požární kabeláže, zakryta OSB deskami. I když pokládání izolační vaty není práce zrovna dvakrát příjemná a montáž desek vyžaduje zručnost a přesnost, podařilo se, díky skvěle sehranému týmu, strop zakrýt téměř po celé ploše. Ve sklepě depozitáře byly vyzděny příčky kolem šachty budoucího výtahu, aby byl vhodně prostorově oddělen. Bude tu také umístěna pohonná jednotka výtahu.

Práce na ubytovně pokračovaly dokončením druhé ložnice, kde se stihlo načisto vymalovat a namontovat elektroinstalaci. Strop místnosti byl vybudován už dříve, při jednom z květnových prodloužených víkendů. Do připraveného kanálu byly položeny trubky topení, po jejich celkové montáži bude možné dokončit také podlahu a místnost zabydlet.

Po dobu brigády k nám bylo počasí celkem shovívavé, dovolilo krátkou návštěvu v Čenkovském lomu i večerní táborák s opékáním kvalitních klobásek. O skvělou kuchyni a vydatnou stravu pro hladové žaludky se po celou brigádu staral osvědčený kuchař Jarda Blažke.

V pondělí, v den státního svátku, jsme se pak rozjeli do svých domovů načerpat síly na další třešťský týden.

Honza Mottl