Historický radioklub československý

Akce na budově

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na budovu HRČS


Druhá letní brigáda v Třešti 23. – 31. 7. 2022

Po čtrnácti dnech, kdy jsme si doma trochu odpočinuli a nabrali čerstvé síly, jsme se opět sešli v našem třešťském impériu a pokračovali v jeho dalším zvelebování. Účast byla tentokrát poněkud slabší, přesto se tu vystřídalo dohromady deset obětavých členů. Práce, stejně jako doposud, byly zaměřeny především na budovu depozitáře a klubovnu.

V klubovně pokračovaly práce na rekonstrukci rozvodu vody a elektřiny. Kompletně byl dokončen rozvod studené i teplé vody, teplou vodu v kuchyni do budoucna zajistí malý bojler. Byla také namontována většina elektrických rozvodů a obě ložnice, dosud připojené pouze provizorně prodlužovákem, byly připojeny na stálé napájení do nového rozvaděče. V místnosti budoucí kuchyně byla vybetonována podlaha. Na příští brigádě, po zazdění, dokončení a omítnutí všech příček, bude místnost připravená k položení obkladů.

Stejně intenzivně pokračovaly práce i v budově depozitáře. V prvním patře byl téměř kompletně dokončen a připraven druhý depozitář, zatímco ten první se počal plnit sbírkovými exponáty ze sekce měřicích přístrojů. Ty byly dosud uloženy v malém depozitáři v prvním patře budovy muzea. Je s podivem, kolik věcí se dokázalo vejít do tak malého prostoru. Konečnému uložení přístrojů předcházela jejich prohlídka a důkladné vyčištění, aby byly do depozitáře uloženy v co možná nejlepším a čistém stavu, jak je tomu v jiných muzejních depozitářích obvyklé. Podařilo se také vyrobit a namontovat kabinu nákladního výtahu. Díky tomu je již možné spustit výtah v servisním režimu, což značně usnadnilo transport exponátů do příslušného depozitáře.

I když práce bylo opravdu dost, našli jsme si čas na večerní oheň a protože počasí bylo velmi příznivé, došlo i na návštěvu koupaliště. Protentokrát jsme vyzkoušeli místní koupací areál, ovšem k velké spokojenosti zúčastněných. Voda byla opravdu příjemná, velmi se osvědčil i stánek s nápoji a jiným občerstvením. Kuchařské zástěry se opět ke všeobecné spokojenosti ujal Jirka Hájek, jeho výpečky se špenátem a bramborovým knedlíkem byly opravdu excelentní.

Na závěr brigády pak proběhl nezbytný úklid, po kterém jsme se rozjeli do svých domovů. Ovšem ne na dlouho, v pátek dvanáctého se tu sejdeme zas.

Dík všem za účast.

Honza Mottl