Historický radioklub československý

Klubovní akce

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na klubovní akce


Divišov, léto 2015

Poprvé v historii radioklubu se setkání členů uskutečnilo na novém místě, v Divišově, na 41. km dálnice D1. Místo tedy bylo velmi dobře dostupné, předpokládané problémy s parkováním se nakonec nepotvrdily, protože v obci se opravovala silnice, v sobotu zde nikdo nepracoval a tak bylo možno prostor využít k parkování.

Sál setkání byl poměrně velký, takže se sem všichni vešli. Na jednom jeho konci, na pódiu, se usídlila dražební komise, na druhém fungoval bar s prodejem občerstvení, které šlo zakoupit současně i v přilehlé restauraci a přinést do sálu. Ranní občerstvování tak probíhalo současně s volným bazarovým prodejem přístrojů před zahájením aukce. Zájem vzbuzovaly repliky zadních stěn na radiopřijímače řady Talisman, které nechal vyrobit náš člen Pavel Zelenka.

Vlastní aukce probíhala velmi dynamicky a tak krátce po poledni došlo na poslední položku a setkání mohlo být ukončeno. Většina členů poobědvala v restauraci a pak se rozjela domů, na místě zůstali jen členové Představestva a Kontrolní komise, aby projednali kroky potřebné ke změně statutu HRČS, vyplývající z nového Občanského zákoníku.

Těsně před úplným rozloučením s místem setkání se zbylí členové mohli podívat do promítací kabiny, umístěné nad sálem. Zůstaly zde projektory, ale jinak se místnost používá už jen jako sklad.