Historický radioklub československý

Klubovní akce

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na klubovní akce


Letní setkání HRČS v Hůrkách 2003

Po delší době se členové radioklubu opět setkali v prostoru železniční stanice Hůrky. V minulém roce prošel celý areál důkladnou rekonstrukcí, takže místo poetického večera při záři ohně na nás svítily sodíkové výbojky, ze zrekonstruované nákladové budovy vyhrávala countryová kapela a venku popíjeli netančící hosté taneční zábavy. Proto nezbylo nic jiného než vyklidit pozice a usadit se co nejdále od zdroje světla a hluku. Za jedinou pozitivní věc lze označit nové splachovací záchody a tekoucí vodu. Potíže byly i se spaním, protože tentokrát nebyl přistavem žádný spací ani jiný vagon, jak tomu bylo při minulém setkání v Nové Bystřici, ale nebylo možno přespat ani v nákladové budově, protože tanečníci měli výdrž a tancovali až do brzkých ranních hodin. Nakonec každý spal, kde se dalo, v trávě mezi zaparkovanými vozidly.

Aukce přijímačů tentokrát proběhla celá venku na sluníčku, uvnitř nádraží byla ke shlédnutí výstava fotografií ze stěhování poděbradské vysílačky a byl zde otevřený bufet s pivem a párky. Samotná aukce proběhla podle zažitých pravidel a nepřinesla žádné zvláštnosti, snad jen Philips 964A (motýlek) se vydražil v zápalu boje za 5000,- Kč.

Průběh celé akce začínající pátečním ohněm přes ranní probuzení až po aukci si prohlédněte na následujících fotografiích.