Historický radioklub československý

Klubovní akce

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na klubovní akce


Letní setkání II. - Hůrky 2006

Už od začátku roku bylo na začátek srpna naplánované druhé letní setkání na osvědčeném místě u stanice úzchorozchodné dráhy v Hůrkách. Na rozdíl od minulých let počasí tentokrát sběratelům i dýhám jejich elektronkových miláčků nepřálo a tak se setkání i radioaukce odehrály uvnitř dřevěné staniční budovy. Velkou změnou proti minulým Hůrkám byl staniční bufet, jehož se tentokrát ujali manželé Vojkůvkovi a tak se hladoví návštěvníci setkání mohli občerstvit kvalitním gulášem, párky, klobásami, alko i nealko nápoji a pivem Herold. Oproti loňským Hůrkách, kdy si žíznivci o plné míře piva mohli jen nechat zdát a obsluha u výčepu se s vracením drobných nijak netrápila, to byla velmi příjemná změna a u kouřícího gulášku s vrchovatým půllitrem se dalo na chvíli zapomenout na deštivé počasí.

Radiová aukce s osvědčenými aukčními komisaři a vcelku disciplinovaným publikem probíhala v pohodě, jako pokaždé se objevilo pár velmi zajímavých přístrojů, které mezi přítomnými strhly smršť přihazování. Přestávky byly vyplněny příjezdy parního vlaku, při jehož prohlídce pár členů, jako každý rok, zůstalo uvnitř i po odjezdu a muselo počkat na jízdu zpět z Nové Bystřice a přišlo tak o část aukce.

Příjemným překvapením ke konci setkání byl nájezd asi 20 převážně červených vozů značky Škoda Felicia, členové klubu příznivců tohoto vozu měli nedaleko své setkání a tak vedli pro předchozí dohodě s HRČS spanilou jízdu svých pochromovaných lesknoucích se miláčků přes Hůrky. Bylo na co se dívat, ale pro našince bylo zklamáním, že pouze jediná Felicia měla dobové autorádio Orlík a to se ještě tvářilo, že uvnitř je nový tranzistorový vnitřek a původní jen plechová skříňka se stupnicí a klávesami.

Po skončení Hůrek část členů provedla přesun do klubovní budovy v Třešti, aby tam pokračovala ve výstavbě sociálního zařízení a další víkend instalovala výstavu radiotechniky v souvislosti s druhou jízdou parního vlaku přes Třešť. Ale o tom zas na jiném místě.