Historický radioklub československý

Klubovní akce

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na klubovní akce


Jemčina, léto 2014

Prvního letního dne se konalo též první letní setkání HRČS, stejně jako předloni, v rekreačním středisku Bateria v Jemčině, na břehu řeky Nežárky. Vše bylo díky Pepíkovi Píchovi skvěle připraveno – od pohostinství, zajištěného sálu pro dražbu až po ubytování v chatkách. Někteří členové v hojném počtu dorazili již v pátek. Vládla naprosto uvolněná pohodová nálada, pilo se, hrálo na kytaru, zpívalo, jedlo, bar s výčepem pro nás byl otevřen až hluboko do noci. Noc byla příjemná a vlahá, komáři s podivem zapomněli pít lidem krev, tak se dalo sedět i venku na lavičce. Unaveni povídáním a různými dobrými nápoji jsme postupně odpadávali usínat do svých chatek.

Druhý den jsme byli časně ráno probuzeni šramotem ostatních vstávajících kolegů a příjezdem dalších členů, kteří pohotově nosili a skládali rádia či ostatní přístroje do sálu. Aukce začala jako vždy kolem desáté a bez přestávek trvala asi dvě a půl hodiny. Odpoledne se podával v jídelně docela dobrý guláš s knedlíky, čemuž málokdo odolal.

Asi do třetí odpolední na místě zůstalo několik debatujících členů. Někteří využili krásného prostředí k rekreaci a zůstali ubytováni do neděle. Většina se však rozjela domů kouknout pod šáska svých nových přírůstků...

Pavel Boudný, redakce Radiojournalu