Historický radioklub československý

Klubovní akce

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na klubovní akce


Kostelec nad Černými lesy, léto 2013

V Kostelci nad Černými lesy jsme se setkali naposledy v roce 2007. Tehdy ovšem setkání proběhlo v objektu bývalého žentouru. Mnoho vody od té doby uplynulo a pivovar v Kostelci mezitím dále procházel omlazovací kúrou. V kosteleckém pivovaru se realizuje parta ne nepodobná té naší, třešťské, parta nadšenců, která téměř z rozvalin vybudovala to, co jsme v průběhu setkání mohli vidět na vlastní oči. Pivovarské museum, restauraci, varnu, letos by chtěli opět začít vařit vlastní, kostelecké pivo.

Na čepu mají piva menších českých pivovarů, tedy žádná europiva, k tomu skvělá kuchyně, velmi kulturní ubytování za symbolickou cenu. Restaurace sice nepatří mezi nejlevnější, ale na druhou stranu v kosteleckém pivovaru člověk vidí, kam ty peníze jdou. A že to je vidět! Nejen peníze, ale hlavně šílené množství práce...

Letošní setkání jsme uspořádali v sále spodního humna. Pěkný prostor, ze kterého dýchala historie, ale bohužel i trochu chlad. Co se vyloženě nepovedlo, bylo osvětlení; v sále zatím není instalováno trvalé osvětlení a tak, ač se halogenové reflektory, rozmístěné v rozích sálu a na několika dalších místech, snažily, seč mohly, byla v některých místech tma jako v jeskyni. Vzpomenu-li si ovšem na první setkání v hůrecké či novobystřické boudě před jejich rekonstrukcí, kdy bylo nutné před setkáním navíc vysmýčit i pavučiny, pak kostelecké setkání v tomto ohledu vůbec nedopadlo špatně. (A jak nám bylo v Hůrkách i v Nové Bystřici, blahé paměti, dobře!) Na osvětlení se ale pracuje, takže případné další kostelecké klubovní setkání by již nemělo mít chybu.

Aukce potvrdila sestupnou tendenci v nákupech, pokračoval pokles či spíše pád cen. Zpoza oceánu importovaná krize stále užírá potřebné oběživo nejednomu sběrateli, což je více a více vidět.