Historický radioklub československý

Klubovní akce

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na klubovní akce


Osek u Rokycan, podzim 2018

Poslední letošní setkání, tradičně již v západních Čechách, proběhlo na staronovém místě v Oseku u Rokycan. Poprvé jsme se zde sešli před 18 lety, z tehdejšího setkání bohužel nejsou žádné fotografie, takže ani nelze porovnat časový skok.

Sál sokolovny se zdál zprvu malý, ale nakonec se vešli všichni a nedostatek odkládacích míst byl operativně vyřešen rozložením uskladněných stolů na stolní tenis. Vláďa Bradáč obratem nainstaloval jeden ze svých retro televizorů vlastní konstrukce a do zahájení aukce jej předváděl užaslým zájemcům, kteří doposud neměli možnost žádný spatřit. S postupem přibývajících návštěvníků se připravené stoly zaplnily přivezeným rádii a další technikou. Co nebylo určeno do aukce, ihned začalo v rámci volného prodeje měnit své majitele. Poměrně brzy byla otevřena i restaurace, sousedící se sálem, kde byla už od rána k mání horká polévka a další občerstvení.

V 10 hodin započala vlastní aukce přijímačů, ceny se držely v mezích předchozích setkání. Jirka Placek opět věnoval do aukce americkou kapličku a výtěžek z prodeje šel na konto HRČS. Aukce skončila kolem poledne a účastníci setkání zaplnili restauraci, kde došlo k drobným zádrhelům, protože, jak se ukázalo, jedna z číšnic zde obsluhovala poprvé a množství hostů poněkud nezvládala. Přesto se nakonec jídlo a pití dostalo na každého a v odpoledních hodinách se návštěvníci postupně rozjeli do svých domovů.

Martin Hájek