Historický radioklub československý

Klubovní akce

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na klubovní akce


Třešť, léto 2014

Na závěr druhé týdenní brigády v sobotu 16. srpna se v třešťském kulturním domě uskutečnilo druhé letní setkání členů HRČS.

S přípravami sálu započali někteří brigádníci již v pátek odpoledne, odkdy nám byl kulturní dům k dispozici. Byly nachystány stoly a do bufetu a jídelny dovezeno vše potřebné, aby ráno bylo již všechno připraveno. Úderem osmé hodiny se začali sjíždět první účastníci. Jako tradičně byl zajištěn bufet s nápoji a lehkou snídaní v podobě teplých párků, jehož provozu se ujali Tomáš Hanák s Honzou Mottlem. Na poledne pak osvědčený klubovní kuchař Jarda Blažke připravil chutné menu, kde si mohli hladoví účastníci vybrat mezi hovězím gulášem s houskovým knedlíkem, nebo plněným vepřovým závitkem s vařeným bramborem. Dlužno podotknout, že obě varianty byly více než skvělé, o čemž také svědčil zájem přítomných. Oba aktéři ve výdejně, Jarda i manželka našeho kolegy M. Axmana, měli v poledne plné ruce práce.

Účast členů byla velice dobrá, odhadem se v sále sešlo na 80 lidí. Trochu více namáhavou, než obvykle, měl tentokrát svou roli licitátor Franta Peřina, neboť jeho sparingpartner Honza Šatava se nemohl tohoto setkání zúčastnit. Co do počtu dražitelů byla poměrně slušná i vlastní aukce, zájemci měli z čeho vybírat i u bazarových stolků s různou sběratelskou bižuterií. Náš kolega Jirka Placek opět nabízel několik přijímačů přivezených ze spojených států. Pro svoji exotičnost byl o zámořské přístroje zájem. Výtěžek z dražby nejstaršího přijímače RCA Radiola III z roku 1924 věnoval Jirka pro klubovní budovu. Děkujeme.

Kolem patnácté hodiny byla vydražena poslední položka, čímž setkání v kulturním domě skončilo a početná skupina členů se přesunula do klubovní budovy, kde si prohlédla a zhodnotila pokračující práce na našem radiopaláci a nezávisle posoudila, co vše se povedlo od minulého setkání vybudovat. V podvečer se všichni návštěvníci rozjeli ke svým domovům, na budově zůstali pouze brigádníci.

Pavel Boudný, redakce Radiojournalu