Historický radioklub československý

Klubovní akce

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na klubovní akce


Vizovice, jaro 2018

Po zimní pauze jsme se opět dočkali a mohli zahájit letošní sběratelskou sezónu našeho klubu. Stejně jako loni proběhlo jarní setkání opět ve Vizovicích, v sále zdejší sokolovny.

Někteří skalní fandové a ti, co to mají trochu dále od domova, se tu sešli už o pátečním večeru a mohli povečeřet a poklábosit v místní restauraci. Sál byl, jako obvykle, zpřístupněn ráno v osm hodin, aukce samotná vypukla přesně v deset. Sortiment nabízeného zboží, jak v bazaru, tak v aukci, byl velmi rozmanitý. Převládaly přístroje z druhé poloviny 30. let a produkce podniku Tesla, na své si přišli především mladší a začínající sběratelé. Aukční ceny nešplhaly do nijak závratných výší, nejdražšími položkami byl Telefunken Koncert Super a americká truhlička zn. Splitdorf, obojí za 1600,- Kč. I když se do aukce přihlásilo jen 16 prodejců, množství nabízených věcí bylo poměrně velké a aukce se protáhla až do třetí hodiny odpolední. Samozřejmostí byla polední pauza na oběd. Bohužel, stejně jako loni personál restaurace poněkud nezvládal náhlý nápor strávníků a to i přes to, že byl z naší strany s předstihem upozorněn na větší množství objednávek. Oproti tomu se podařilo vylepšit osvětlení a ozvučení v sále.

Po obědě bohužel velká část přítomných již nevydržela a odjela domů, i když předměty, nabízené v druhé části dražby, svou zajímavostí nikterak nezaostávaly.

Jak se ukázalo během akce, vyplatila se důsledná kontrola průkazek – v sále se pořadatelské službě podařilo objevit dvě individua podivného vzezření i chování (a samozřejmě bez členského průkazu), která byla ihned vykázána. Kontroly členských průkazů budou proto pravidelně prováděny i na dalších klubovních setkáních.

Další setkání našeho klubu proběhne 23. června ve Veselí nad Lužnicí a díky místu jeho konání bude jistě velmi atraktivní.

Honza Mottl