Historický radioklub československý

Klubovní akce

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na klubovní akce


Jarní setkání ve Zlíně 2003

Jaro a Zlín patří již tradičně k sobě, aspoň co se týká sběratelů historické radiotechniky. Ani to letošní nebylo výjimkou a tak se v sobotu 12. dubna ze zimního spánku probuzení sběratelé dopravili i se svou veteší do kulturního domu Lesanka, kde se setkání odehrávalo. Trojici brněnských sběratelů Pavla Boudného, Vaška Balka a Láďu Oulehlu potkala po cestě nehoda, dostali na zledovatělé vozovce smyk a skončili i s autem na poli na střeše. Naštěstí se nikomu nic nestalo a tak se díky ochotě jednoho ze sběratelů, který pro ně zajel svým vozem, dostali nakonec do Zlína, zatímco majitel havarovaného vozu odtahoval vrak zpět do Brna.

Setkání bylo zahájeno několika odbornými referáty o přijímačích Philips, o lidových německých přijímačích a o výročí čs. rozhlasu, od jehož zahájení vysílání letos uplyne 80 let. Na řadu přišla i klubovní nemovitost. Původně plánovaný nákup budovy z majetku JZD v Mrákotíně se nakonec nebude konat, obec má s budovou jiné úmysly a nejsou vyřešeny majetkoprávní vztahy týkající se pozemků, na kterých budova stojí, a tak se zájem klubu obrací na budovu skladu hospodářského družstva, která je na prodej poblíž Jihlavy. Zároveň bylo sděleno, kolik lidí zatím přispělo na klubovní nemovitost. Možnost skladování klubovních přístrojů v Poděbradech se pomalu, ale jistě chýlí ke konci a nemají-li nashromážděné věci skončit na skládce, musí klub pro ně opatřit vhodné prostory. HRČS se zároveň snaží z Poděbrad zachránit rozhlasové vysílače, které by nový majitel vysílací budovy (golfový klub) jinak nechal sešrotovat.

Aukce přijímačů byla tentokrát zahájena třemi přijímači, které do klubu věnoval náš člen Luboš Veselý, v té době těžce nemocný. Výtěžek z prodeje byl určen do fondu na nákup klubovní nemovitosti. Jednalo se o přijímače Philips Sirius, Mikrofona MK207 a Philips 845A.

Díky Mirkovi Fialovi se podařilo pro klub vyrobit trička s logem HRČS. Výtěžek z prodeje byl určen na klubovní nemovitost. K dispozici byly různé velikosti a barvy.