Historický radioklub československý

Klubovní akce

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na klubovní akce


Zlín 2007

Už od posledního setkání ve Zlíně se tak nějak tušilo a vědělo, že v tradiční Lesance se asi už nesejdeme. Tušení se nakonec během roku změnilo v realitu a tak místní člen HRČS Franta Peřina pro klub zajistil zcela nové prostory v restauraci U Barcuchů. Pro všechny příjezdší bylo vítanou změnou velké parkoviště před objektem a naopak mírným zklamáním, že musejí své radiové miláčky tahat do patra, k čemuž ovšem mohli použít výtah.

Už v pátek večer se do Zlína sjeli funkcionáři klubu a další členové, aby projednali organizační otázky klubu a další věci, k čemuž se sešli v jedné hospůdce poblíž bývalého setkávacího místa, totiž sálu Lesanky. Bylo to taková symbolická tečka za lety strávenými v tomto sále, jemuž na pódiu vévodily dvě velké reprobedny Delicia a na nich stojící východoněmecké barevné televizory RFT Colortron.

Samotné setkání v nových prostorách proběhlo v pohodové atmosféře, členové nezapomněli ani na volební lístky do Kontrolní komise, které postupně během setkání vhazovali do připravené volební urny. K dispozici byl i bufet, zpočátku opomíjený, ale nakonec se ho podařilo celkem slušně vyjíst. Kdo se nechtěl zúčastnit aukce, mohl odpočívat pod slunečníky na přilehlé terase. Zdá se, že nové prostory vyhovují klubovním potřebám a mají šanci se stát do budoucna jarní tradicí radiového Zlína. Tedy pokud nás tam majitelé budou příště chtít.