Historický radioklub československý

Klubovní akce

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na klubovní akce


Zlín 2008

Jarní Zlín, o tomto víkendu s velmi vydařeným počasím, kdy se rozhodně nemohlo stát, aby někdo skončil cestou na setkání smykem na náledí, jako v minulých letech, uvítal členy HRČS opět v restauraci U Barchuchů, tentokráte v přízemních prostorách herny bowlingu. Jarní setkání bývá ji standardně i členskou schůzí, proto u vchodu nechyběla kontrola členských průkazů a evidence členů. Již od rána stála na vyhrazeném místě volební urna, kam bylo možno vhazovat lístky s volbou nového Představenstva HRČS. Program setkání byl tentokrát mnohem pestřejší, než jen obvyklá aukce rádií, po které se všichni rozprchnou domů. Specialitou tohoto setkání byly na místě vydávané stravenky v hodnotě 40,- Kč, za něž si mohl každý člen koupit cokoliv u baru, kromě chlebíčků, guláše a řízků i alkohol a cigarety.

Již u vstupu do sálu předváděl René Melkus funkční model 30 řádkové mechanické televize. Před zahájením aukce brněnští sběratelé Pavel Boudný a Václav Balek prezentovali s pomocí počítače a projektoru své společné dílo, CD katalog brněnských přijímačů firem Rel, Markofon a Iron. Po dlouhé době byla obnovena tradice soutěží z historie radiotechniky, tentokráte z pera Františka Peřiny, který do soutěže věnoval i první cenu, lahev domácí pálenice s netradičním kalíškem s lamelovou paticí. Druhou a třetí cenou byla různá CD s radiotématikou. Své nebetyčné znalosti v oboru prokázal Petr Svoboda, který se umístil na prvním místě, druhý byl Martin Řehák a třetí Pavel Boudný.

Tradiční aukce radiopřijímačů trvala cca 4 hodiny, v nabídce se objevilo i několik kapliček, opět byly hojně zastoupeny výrobky n.p. Tesla. V aukci se tentokrát neobjevil žádný televizor a i magnetofonů bylo poskrovnu.