Historický radioklub československý

Klubovní akce

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na klubovní akce


Zlín 2009

Rok uplynul a zase tu máme jaro a jaro rovná se Zlín. Pro nás, Pražáky, poněkud nepochopitelný způsob ježdění domorodých zlínských šoférů, kteří od Malenovic až po náměstí Práce jezdí po dvouproudé vozovce z pruhu do pruhu bez blinkrů, na semaforech se rozjíždějí stylem, že by i Tatra President měla rychlejší odpich a zjevně dražší vozy movitějších majitelů za sebou nechávají škodovky chudších řidičů způsobem, zralým na odebírání řidičských průkazů.

Ponechme stranou tyto lokální rozdíly a po zaparkování na mimořádně přeplněném parkovišti U Barcuchů jsme zase po zimním radiospánku mezi svými známými kolegy i přístroji. Zlínské setkání se tentokrát obešlo bez členské schůze, která je v souvislosti s volbami do Kontrolní komise naplánována až na podzim v Rokycanech. Na úvod šéfredaktor Radiojournalu upozornil na chybu v časopise, kdy tiskařsk šotek zaměnil červen za červenec, čili Jún za Júl, prostě 1. týdenní akce v Třešti se koná až červenci, nikoliv v červnu, zde na stránkách jsou termíny správně.

Poté mikrofon převzal mimořádný host, autor a provozovatel známých slovenských radiostránek www.radiohistoria.sk, ing. Viktor Cingel, který zároveň do Zlína přivezl čerstvé vydání knížky o slovenském průkopníku rádia a telegrafie Jozefu Murgašovi. Po jeho prezentaci, kterou si můžete pustit na videu dole pod seznamem obrázků, začala všemi očekávaná aukce rádií. Ačkoliv se na posledním setkání v Rokycanech zdálo, že inzertní server Aukro odlákal většinu návštěvníků klubovních aukcí, Zlín ukázal, že tomu tak není a aukce typu "xichtem v xicht" má své stálé přívržence. Jak se již stalo tradicí, výrobky n.p. Tesla, čím dál víc zastoupené v nabízených předmětech, si našly své nové zájemce obzvláště mezi mladšími účastníky. Dokonce jsme mezi námi mohli uvítat nové mladé, nadějné členy, kteří se ihned aktivně zúčastnili aukce rádií.

Jako loni, klub vydal pro zúčastněné členy stravenky v hodnotě 40,- Kč, v nabídce byl guláš a kuřecí řízek se salátem. Mimo to byly dopoledne k mání obložené chlebíčky, pivo a limonáda, kafe na několik způsobů. Obsluha restaurace vše zvládala k naprosté pohodě, ačkoliv k tomu měli ještě v sousedním sále svatbu.