Historický radioklub československý

Klubovní akce

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na klubovní akce


Zlín, jaro 2014

Jako každý rok, patřilo i první letošní setkání našeho radioklubu Zlínu. Již poněkolikáté se scházíme v restauraci u Barcuchů, která je nám náhradou za dnes již zbořenou Lesanku.

Skalní členové z různých koutů republiky se do Zlína dopravili již v pátek večer a sešli se u piva v hospůdce na konečné trolejbusu v Lesní čtvrti. Tam se kromě osvěžení hrdla též domluvili na organizačních podrobnostech samotné akce.

V sobotu ráno byl kolem osmé sál připraven a otevřen členům, kteří jej během chvilky zaplnili radiopřijímači a další technikou. V deset hodin aukční komise oficiálně zahájila dražbu. Předmětů do aukce bylo přihlášeno relativně dost, jen ceny se držely docela při zemi, což je trend poslední doby. Kolem poledního nastala půlhodinová přestávka na oběd, k mání byly jako vždy kuřecí řízky nebo guláš za necelých 80 Kč. Obé bylo výtečné, jen porce poněkud chudší. Každý člen obdržel od sekretáře a jeho pomocníka při vstupu stravenku v hodnotě 50 Kč, takže v kuchyni měli co dělat. Aukce končila lehce po 14. hodině, kdy byly současně sečteny hlasy voleb do představenstva a vyhlášeni jejich vítězové pro následující tříleté funkční období. (Přesné info o výsledku voleb najdete v RJ 82 a na webu hrcs.cz)

Setkání bylo docela zdařilé, mnozí neskrývali radost z nově nabytých přístrojů za velice příjemné ceny. Stinnou stránkou bylo pouze počasí (docela chladno a přeháňky, takže nešlo využít nově vybudovanou zahrádku ve dvoře) a hlavně špatné osvětlení sálu, na které jsme od několika členů obdrželi stížnost. Tuto výtku jsme tlumočili vedení restaurace. Bylo dohodnuto, že na příštím setkání bude osvětlení bezchybné a pro naše akce si můžeme osvětlení přizpůsobit svým potřebám, což rozhodně učiníme.

Poté se všichni rozloučili a odfrčeli zpět do svých domovů...

Pavel Boudný, redakce Radiojournalu