Historický radioklub československý

Akce na budově

Zpět na úvodní stránku HRČS
Zpět na budovu HRČS


Zamykání Třeště 16. – 20. 11. 2022

Třetí listopadový týden, který si někteří prodloužili o státní svátek a den volna, jsme se opět sešli v Třešti, abychom budovy připravili na zimní provoz. I když je tato akce už jaksi nad plánovaný brigádní kalendář, těší se vždy velkému zájmu brigádníků a její průběh bývá zpravidla neformální. Nejinak tomu bylo i tentokrát, sešlo se nás tu dohromady třináct.

Kromě nezbytných zazimovacích úkonů, jako je uzavření všech oken, vypuštění vodovodního potrubí a nezbytná kontrola všech prostor, pokračovaly také práce na třídění exponátů a jejich stěhování do nových depozitářů. Těžištěm této činnosti se tentokrát staly sekce televizních přijímačů a měřicí techniky, dosud převážně uskladněné v malém depozitáři v prvním patře muzea. Během brigády se podařilo tento depozitář téměř celý vyklidit a přestěhovat. V jeho prostorách se v brzké době začne budovat nová veřejně přístupná expozice.

Práce probíhaly celkem uspokojivým tempem, i když se během pátku a soboty citelně ochladilo a napadlo skoro deset centimetrů sněhu. To brigádníky nikterak neodradilo, kdo se potřeboval ohřát, uchýlil se do příjemně vytopené klubovny, kde se také pro účastníky připravovala chutná a vydatná krmě. Po skončení prací zbyl vždy čas na večerní podebatování u dobrého jídla a sklenky chutného moku. V pátek večer také proběhla oslava narozenin našeho kolegy a kamaráda Jirky Šťastného. Dort ze šunkového aspiku, kterým nás pohostil, byl opravdu znamenitý.

Tato krátká, přesto však velmi užitečná brigáda definitivně zakončila letošní třešťskou sezónu. Už teď se ale těšíme na tu další, i když si budeme muset aspoň do jara počkat.

Příjemné prožití Vánočních svátků a v Novém roce vše nejlepší přeje všem

Honza Mottl